V roku 1937 bol pre Nemeckú armádu pripravený nový vojenský objekt o rozlohe 1200 m2 pri meste
Potsdam.
Z Hanoveru tu bola presunutá Heeres Reit und Fahrschule a sformovaná škola Kavallerieschule Krampnitz.

Kasárne aktívne využívané Nemcami až do 26.4.1945, kedy ich nútene opustili. Nasledujúci deň bol objekt zabraný Červenou armádou. Užívanie skončilo rozpadom Sovietskeho zväzu roku 1992. Od tých čias je miesto opustené.

Pôvodne sa počítalo aj s urbanizáciou. Niekoľko domov je obývaných a časť budov s nedokončenou rekonštrukciou. Mnoho objektov je však vystavených nemilosrdným vplyvom počasia. Za to údajne môže netopier. Nie jeden, ale celé kolónie, ktoré sa tu zabývali. Ochrana živočíšneho druhu bola uprednostnená a tak je to správne.

Červená armáda sa “vybláznila” na dobových fasádach po svojom a nedopadlo to najšťastnejšie. Hrubá a egoistická výzdoba, ako všetko, na čo kde siahli. Umelecká tvorba v podaní tankov či hviezd na vstupoch je otrasná. Pôvodná nemecká tvorba sa zachovala len na niektorých budovách. Prevažne tam, kde nebola Ivanom na očiach. Motivačné heslá a maľby v telocvičniach a na verejných budovách sú “umením” svetlých zajtrajškov, ktoré neprišli. Takých sme zažili aj u nás nespočet.

Nepredpokladám, že kasárňam niekto obnoví ich pôvodnú zašlú slávu. Bolo by to vzrušujúce, no pridrahé.
Svet má dnes iné priority a tak je tu ďalšie miesto na zoznam opustených a chátrajúcich.